• GRANTY

• "Aby sme dobre dopadli"... (pokračovanie)

MČ Bratislava Petržalka, poskytnutie finančných prostriedkov vo výške 4484,00 € na naplnenie cieľov nášho projektu „Aby sme dobre dopadli...“ Vďaka finančnej dotácii sme mohli nainštalovať dopadové plochy pod herné prvky v zmysle platných predpisov a pre deti sme zakúpili množstvo didaktických pomôcok pre vzdelávaciu oblasť Zdravie a pohyb, ktoré používame vo výchovno-vzdelávacom procese skoro na dennej báze.

Deti milujú pohyb, skúšajú nové možnosti, dopadové plochy umožňujú minimalizovať úrazovosť detí pri ich pobyte na školskom dvore. Vďaka zakúpeným didaktickým pomôckam majú deti možnosť formou zážitkového učenia zahrať sa na lekárov, záchranárov, skúmajú vnútorné orgány a kostru ľudského tela, krvný obeh a podobne.

"Aby sme dobre dopadli"...

Nadácia SPP: cieľom projektu z oblasti ochrany a podpory zdravia detí bolo osadenie dopadových plôch k herným prvkom a zakúpenie nových herných prvkov na školský dvor. Nadácia SPP schválila RZ pri MŠ Lachova 31 dotáciu vo výške 5000 €, príspevok bol určený na pokrytie nákladov na herné prvky vrátane montáže a dopravy. Vďaka tomuto finančnému príspevku boli v našej materskej škole nainštalované nové herné prvky „Loď a „Pyramída“ na rozvoj lokomočných zručností detí.

"Komu sa nelení, tomu sa zelení"

- nadácia Tatra banky, cieľom projektu bol rozvoj v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia. Zo získaných finančných prostriedkov boli v našej materskej škole  vysadené 3 stromy, osadené 4 drevené lavičky pre deti okolo kmeňov stromov a jedna klasická drevená lavička.

"Múdre hranie"

Rozvojový projekt Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorého cieľom bola podpora zlepšenia vybavenia materských škôl v oblasti detských kníh a didaktických pomôcok slúžiacich na rozvoj matematickej a informatickej gramotnosti, prírodovednej gramotnosti, technických zručností, psychomotoriky, jemnej a hrubej motoriky, rozvoj reči a hudobnej a umeleckej expresie. Vďaka získanýmm finančným prostriedkom boli zakúpené knihy a didaktické pomôcky na všestranný rozvoj našich detí.

Zábavné učenie

Raiffeisen- program Gesto pre mesto, cieľom tohto projektu bolo zakúpenie interaktívnej tabule pre deti, aby sme všetky ich skúsenosti s digitálnym svetom využili v ich prospech, aby správne využívali svoje poznatky a skúsenosti a vedeli ich ďalej rozvíjať.

2020

• Integrovaný záchranný systém v škôlke- POKRAČUJEME- zamestnanecký projekt Volkswagen- cieľom projektu bolo skompletizovať „vozový park integrovaného záchranného systému“ na našom školskom dvore. Získali sme finančnú podporu vo výške 1000,- € na zakúpenie statických hrových prvkov „Policajné auto“ a „Záchranársky vrtuľník“.

• Voda čo nás drží nad vodou- individuálne dotácie 2020 Bratislavského samosprávneho kraja- zámerom projektu bola inštalácia bezkontaktnej pitnej fontánky, vďaka ktorej by sa deti mohli počas pobytu na školskom dvore občerstviť vodou. Získali sme finančnú dotáciu vo výške 613,32 € na zakúpenie pitnej fontánky, vďaka čomu bude prístup detí k pitnej vode počas ich pobytu vonku jednoduchší, hygienický a bezpečný.

2019

• Záchranárik Integráčik- Rozpočet MČ Petržalka- cieľom projektu bolo vytvoriť na školskom dvore edukačný priestor určený na hranie detí, rozvíjanie ich fantázie, podporovanie medziľudských vzťahov, vzťahov k profesijným povolaniam a pravidlám dopravy. Získali sme finančnú podporu vo výške 1000,- € na zakúpenie statického hrového prvku „Hasičské auto“.

• Integrovaný záchranný systém v škôlke- zamestnanecký projekt Volkswagen- cieľom projektu bolo vytvoriť na školskom dvore edukačný priestor určený na hranie detí, rozvíjanie ich fantázie, podporovanie medziľudských vzťahov, vzťahov k profesijným povolaniam a pravidlám dopravy. Získali sme finančnú podporu vo výške 1000,- € na zakúpenie statického hrového prvku „Sanitka“.

• Hravé športovanie- Participatívny rozpočet Bratislavského samosprávneho kraja- zámerom projektu bolo osvojovanie a prehlbovanie elementárnych lokomočných schopností detí. Cieľom projektu bolo, aby si deti v prírodnom prostredí mali možnosť osvojovať pohybové zručnosti na bezpečných drevených športových hrových prvkoch.  Vďaka verejnému hlasovaniu sme získali finančnú podporu na realizáciu vo výške 3500,- €.

​​​​​​​

• Maľujem, maľuješ, maľujeme J- Nadácia Pontis- firemní dobrovoľníci- cieľom projektu bola obnova náterov betónovej steny rampy, dreva, zábradlia na terasách na poschodí a letnej sprchy a vytvorenie loga materskej školy na stene rampy. Získali sme finančnú dotáciu na realizáciu vo výške 450,- € a pomohlo nám 52 dobrovoľníkov.

2018

• Slávnostná akadémia pri príležitosti osláv 40. výročia založenia materskej školy- finančná podpora MČ Petržalka vo výške 1000,- € za účelom zorganizovania spoločenského podujatia

• Hravá škôlka- Nadácia Pontis- firemní dobrovoľníci- cieľom projektu bola obnova vzhľadu spodného obloženia budovy a betónových prvkov na školskom dvore farebným náterom, ošetrenie drevených prvkov a vytvorenie maľovaných labyritov na chodníkoch. Získali sme finančnú dotáciu na realizáciu vo výške 230,- € a pomohlo nám 32 dobrovoľníkov.

​​​​​​​

• Náučný chodník- Participatívny rozpočet Bratislavského samosprávneho kraja- cieľom projektu bolo dosiahnuť posilnenie vzťahu detí k životnému prostrediu a zvýšenie environmentálneho povedomia ostatnej verejnosti. Osadili sme informačnú tabuľu „Sídlisko nie je smetisko“ o dĺžke rozkladu niektorých predmetov v prírode, altánok, pocitový chodník, pestovateľské záhony, búdky pre vtáčiky, kvetináče. Vďaka verejnému hlasovaniu sme získali finančnú podporu na realizáciu vo výške 5000,- €.