• KURZY

Plávanie

Pre deti predškolského a stredného veku každoročne organizujeme KURZ PLÁVANIA PRE DETI. Detský organizmus sa jednak vďaka rozdielnej teplote vody a vzduchu otužuje (prevencia pred chorobami hlavne v zimných mesiacoch), plávanie je jednou z foriem rehabilitácie pri problémoch s chrbticou, pôsobí na deti relaxačne, zlepšuje koordináciu a zvyšuje pocit spokojnosti a šťastia. Deti si osvoja a zlepšujú rôzne štýly plávania. Okrem toho si v rámci kurzu precvičujú a zdokonaľujú sebaobslužné zrušnosti a schopnosti.

Korčuľovanie

Korčuľovanie je nielen základom pre dva najpopulárnejšie zimné športy – ľadový hokej a krasokorčuľovanie, ale aj jedným z elementárnych pohybov, ktoré by deti mali zvládnuť v predškolskom veku. Korčuľovanie je vhodný šport na  podporu imunitného systému, stimuluje dýchací aparát, priaznivo pôsobí pri respiračných problémoch a alergiách a zároveň podporuje správne držanie tela, koordináciu, rozvoj sily a pohyblivosť. Pri samotnom kurze korčuľovania sa prihliada na schopnosti dieťaťa a jeho vek, pričom súťaže a hry sú súčasťou každého tréningu.

Úplní začiatočníci sa hravou formou naučia padať a vstávať, šmýkať sa po ľade, bežať a kĺzať a tiež jazdiť na oboch nohách.

Pokročilí korčuliari sa venujú zdokonaľovaniu nadobudnutých prvkov ako aj zložitejšej korčuliarskej technike.