• Podávanie žiadostí o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava- Petržalka sa uskutoční v termíne od 2. mája do 5. mája 2023.

Na základe písomnej žiadosti zákonných zástupcov detí a zástupcov zariadenia sa do MŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava- Petržalka (ďalej len „mestská časť“), v zmysle

§ 59 ods. 1, 2 školského zákona, budú prijímať:

a) deti vo veku od 3 rokov,

b) prednostne deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné.

V prípade zvýšeného záujmu o prijatie detí do materskej školy sa po prijatí všetkých detí, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné, prednostne prijímajú deti, ktoré budú spĺňať tieto podmienky:

a) deti, ktoré nedovŕšia do 31.08.2023 vek 5 rokov a zákonný zástupca požiada o prijatie na povinné predprimárne vzdelávanie; zákonný zástupca takéhoto dieťaťa k žiadosti priloží aj písomný súhlas príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast (uprednostnené budú deti, ktoré majú trvalý pobyt na spádovej ulici),

b) súrodenci detí, ktoré budú pokračovať v predprimárnom vzdelávaní v materskej škole aj v školskom roku 2023/2024,

c) deti z mestskej časti Bratislava- Petržalka - trvalý pobyt:

❖ deti, ktoré dovŕšia vek 5 rokov,

❖ deti, ktoré dovŕšia vek 4 roky,

❖ deti, ktoré dovŕšia vek 3 roky,

d) ostatné deti v závislosti od voľnej kapacity, podľa veku:

❖ deti, ktoré dovŕšia vek 5 rokov,

❖ deti, ktoré dovŕšia vek 4 roky,

❖ deti, ktoré dovŕšia vek 3 roky.

Riadne vyplnená, lekárom potvrdená, oboma rodičmi podpísaná žiadosť bude akceptovaná až po jej doručení riaditeľke MŠ poštou alebo osobne, a to:

2.5.2023               od 8:30 hod. do 16:30 hod.,

3.5.2023               od 8:30 hod. do 11:30 hod.,

4.5.2023               od 8:30 hod. do 11:30 hod.,

5.5.2023               od 8:30 hod. do 11:30 hod.,

Žiadosť o prijatie:

V prípade, že zadováženie podpisu druhého zákonného zástupcu je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou, je potrebné priložiť vyhlásenie:

V prípade, že sa zákonní zástupcovia dohodnú, že všetky písomnosti vrátane rozhodnutí bude preberať a podpisovať jeden zákonný zástupca, je potrebné priložiť vyhlásenie:

Oznam o prijímaní detí do MŠ:

Spádové materské školy:

Vyhlásenie o spracovaní osobných údajov:

Elektronické prihlášky vyplnené cez web MŠ budú akceptované až po doručení do MŠ v tlačenej podobe v určenom termíne.

Elektronická prihláška: